Китай не пускає українську олію на свій ринок

  Один з найбільших у світі імпортерів рослинних олій — Китай — відмовляється від закупівлі соняшникової олії з України без наявності фітосанітарного сертифіката.

   Про це заявив гендиректор галузевої асоціації «Укроліяпром» Степан Капшук, пише «Комерсант-Україна».

   «Китай — один з найбільших у світі імпортерів рослинних олій, і втрата такого перспективного ринку для України буде стримувати експорт української соняшникової олії», — заявив він.

   За оцінками «Укроліяпром», в 2012/2013 маркетинговому році в Україні буде вироблено 3,6 млн тонн соняшникової олії.

   Експорт очікується на рівні 3,2 млн тонн. В останні кілька років найбільшими виробниками олії в Україні та його постачальниками на зовнішні ринки є компанії Kernel, Cargill, Glencore і Bunge.

   У структурі експорту соняшникової олії з України Китай входить у десятку найбільших країн з часткою 5,5% за підсумками 2011/2012 маркетингового року (з 1 вересня 2011-го по 31 серпня 2012 року).

   Враховуючи, що поточна ціна соняшникової олії на умовах FOB порт «Південний» становить 1,1 тис доларів за тонну, Україна ризикує втратити ринок збуту обсягом близько 550 млн доларів.

   Основна проблема блокування поставок соняшникової олії з України в Китай полягає в тому, що чинне українське законодавство не передбачає видачу фітосанітарного сертифіката на рослинну олію.

   «В Україні його не видають, тому що переліком тих культур, на які поширюється постанова уряду, визначені тільки сільгоспкультури. Олії там немає», — сказав Капшук.

   За його словами, ситуація ускладнюється ще й тим, що китайська сторона не уточнює, за якими параметрами необхідно визначати фітосанітарні норми соняшникової олії.

Источник: Економічна правда

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.